Get Adobe Flash player
Dzisiaj jest: 19 Grudzień 2018    |    Imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela

DSCN-2

         Podczas uroczystej gali 8 października br. z udziałem Marzeny Wodzińskiej, Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego w IBB Andersia Hotel w Poznaniu została  rozstrzygnięta XIX edycja Konkursu pod nazwą „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”, organizowanego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

 

Konkurs przeznaczony był dla gmin i powiatów oraz podległych im instytucji, a także organizacji, podmiotów gospodarczych i organizacji pożytku publicznego zarejestrowanych na terenie województwa wielkopolskiego. Konkurs organizowany jest nieprzerwanie od 19 lat, ciesząc się dużym zainteresowaniem, przyczynia się do aktywizacji i integracji lokalnych społeczności.

Ideą Konkursu jest pobudzenie, wyszukiwanie i promowanie inicjatyw lokalnych w zakresie proekologicznej i prokulturowej. 

Biblioteka Publiczna Gminy Orchowo została laureatem tego konkursu i otrzymała nagrodę finansową w wysokości 4.000 zł ufundowaną  przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu za projekt ,,Ocalić od zapomnienia….- śladami życia i twórczości Józefa Myślickiego.

 

 

 

 

 

DSCN1992 DSCN1993 DSCN1996

 

DSCN2001 DSCN2012 DSCN2013

Opis projektu:

 

„Ocalić od zapomnienia… - śladami życia i twórczości Józefa Myślickiego” – to tytuł projektu, który był realizowany w okresie od 01.02.2017 – 31.10.2017 przez Bibliotekę Publiczną Gminy Orchowo.
Na realizację pozyskano środki zewnętrzne ze środków Fundacji PZU w wysokości 19.900zł, a 2.000,00 zł stanowiło wkład własny ze środków Biblioteki Publicznej Gminy Orchowo. Projekt zakładał również pracę wolontariuszy.
Inicjatorem projektu był pan Wiktor Majewski, wniosek przygotowały: Ewelina Gumienna i Magdalena Kasprowicz.
Celem projektu było upamiętnienie twórczości malarskiej Józefa Myślickiego, który żył i tworzył na terenie Gm. Orchowo przez ostatnie 25 lat swego życia. Wykonano następujące działania: przygotowanie materiałów i wydruk publikacji (biografii-albumu), przeprowadzenie lekcji o twórczości i technikach malarskich artysty dla młodzieży z Gimnazjum w Orchowie, spacer śladami miejsc, gdzie malarz żył i tworzył, zorganizowano konkurs fotograficzny pn. "Orchowo wczoraj i dziś". Podsumowaniem przedsięwzięcia był wernisaż poświęcony wspomnieniom o Józefie Myślickim, prezentacja dzieł artysty i pamiątek związanych z jego osobą, promocja wydanej publikacji, wystawa fotografii biorących udział w konkursie i wręczenie nagród zwycięzcom.

Kanalizacja 2018

 Rewitalizacja-2017-baner

Wybory 2018

Oferty pracy baner

Harmonogram odpady 2017

Obrona Terytorialna 2017

WKU-Konin

nasza kasa

energa przerwy w energii

MapaGminy Geo System 

Swiatowid 2016

6krokow-logo

   PIERWSZA POMOC

    >>> ZOBACZ<<<

dopalacze

 

logo konik pl

 

Obywatel GOV PL Logo

Przydatne strony

 Kliknij aby przejść na stronę orlika >>>

baner

 

 

 

 

        

        


 

 

 

 

 

 

 

 

 

mikroporady

 

 

  

Formularz logowania

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 239 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkowników:
1159
Artykułów:
1532
Odsłon artykułów:
1380063