Get Adobe Flash player
Dzisiaj jest: 19 Lipiec 2019    |    Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław

4

W sołectwie Osówiec zostały zakończone prace związane z realizacją projektu pn. „Zagospodarowanie centrum miejscowości Osówiec na miejsce wypoczynku i rekreacji” w ramach VIII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”, na które Gmina Orchowo pozyskała 30 tys. zł dofinansowania. Pozostałe środki zostały zabezpieczone z funduszu sołeckiego sołectwa Osówiec oraz budżetu Gminy Orchowo.

W ostatnim czasie, 5 i 8 października 2018 r. mieszkańcy sołectwa w bardzo licznym składzie posadzili rośliny w powstałym parku, wyłożyli skwery agrowłókniną oraz korą i grysem, a także zasiali trawę.

Opis zadania:
Celem projektu jest zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Osówiec – w centrum wsi, na działce gminnej nr 16/41 obręb Osówiec, przejętej od Agencji Nieruchomości Rolnych (obecna nazwa Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa) i jednocześnie poprawa warunków rekreacyjno – wypoczynkowych mieszkańców oraz estetyki sołectwa.
Projekt zakłada:
    stworzenie spójnej koncepcji projektowej łączącej projekt zieleni i układ ścieżek komunikacyjnych na bazie łuków i okręgów,
    stworzenie funkcjonalnego i jednolitego układu komunikacyjnego, który będzie jednocześnie służył jako trasa dla rolkarzy,
    zaplanowanie miejsc wypoczynku poprzez rozmieszczenie ławek wzdłuż ścieżki (4 ławki wykonane przez mieszkańców),
    urozmaicenie przestrzeni poprzez wprowadzenie architektury drewnianej (trejaże/pergole),
    rozmieszczenie 3 koszy na śmieci,
    stworzenie doboru roślin charakteryzujących się dużą tolerancją względem warunków siedliskowych, odpornych na trudne warunki, niekłopotliwych w pielęgnacji, a także atrakcyjnych o wszystkich porach roku (zastosowanie roślin o kolorowych liściach i kwiatach).

Gratulujemy wykonanej pracy i powstałego parku :-)  Jednocześnie życzymy wszystkim mieszkańcom i gościom przyjemnego korzystania z pięknie zagospodarowanego centrum sołectwa, które z pewnością stanie się jego wizytówką, a wszystkim zaangażowanym osobistej satysfakcji ze wspólnego sukcesu.
 

 

/-/ Ewelina Gumienna
Kierownik ref. ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych
 


"Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu "Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020"

2 5

8 9

10 11

15 16

 

 17 18

20 21

22 24

25 26
 
 

 

Kanalizacja 2018

Dofinansowanie 2019

 Rewitalizacja-2017-baner

transmisja

Wybory 2018

Oferty pracy baner

 

Obrona Terytorialna 2017

WKU-Konin

nasza kasa

energa przerwy w energii

MapaGminy Geo System 

Swiatowid 2016

6krokow-logo

   PIERWSZA POMOC

    >>> ZOBACZ<<<

dopalacze

 

logo konik pl

 

Obywatel GOV PL Logo

Przydatne strony

 Kliknij aby przejść na stronę orlika >>>

baner

Biblioteka ikona

  

 

 

        

        


 

 

 

 

 

 

 

 

 

mikroporady

 

 

  

Formularz logowania

Gościmy na stronie

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.

Użytkowników:
1271
Artykułów:
1718
Odsłon artykułów:
1564307