Get Adobe Flash player
Dzisiaj jest: 27 Marzec 2019    |    Imieniny: Lidia, Ernest, Jan

GMINA ORCHOWO POZYSKAŁA DOFINANSOWANIE DO BUDOWY KANALIZACJI RÓŻANNA, MYŚLĄTKOWO, SIEDLUCHNO I RĘKAWCZYNEK

przepompownia

 W dniu 18 maja 2018r. Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął decyzję o przyznaniu dofinansowania projektowi o nr RPWP.04.03.01-30-0011/17 pt. "Budowa kanalizacji sanitarnej dla m. Myślątkowo, Różanna, Siedluchno i Rękawczynek w gminie Orchowo" w ramach poddziałania 4.3.1 "Gospodarka wodno-ściekowa" WRPO na lata 2014-2020.

 Wniosek złożony przez Gminę Orchowo, otrzymał 33 punkty i znalazł się na wysokiej - 4 pozycji, spośród łącznie 12 projektów wybranych do dofinansowania.

Całkowita wartość projektu wynosi 3.346.722,82 zł, a kwota przyznanego dofinansowania 2.312.775,93 zł, tj. 85% kosztów kwalifikowalnych.

 Cieszymy się, że pomimo napotykanych trudności, w tym związanych ze złożonym protestem, udało się pozyskać dotację na realizację tak ważnej i od lat oczekiwanej inwestycji.

 Dementujemy tym samym wiele nieprawdziwych informacji, podawanych przez niektóre osoby piastujące funkcje publiczne oraz zamieszczane w jednej z lokalnych gazet.

                                                                        /-/ Jacek Misztal

                                                                   Wójt Gminy Orchowo

  Dziękuję jednocześnie wszystkim tym pracownikom naszego urzędu, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego projektu, w szczególności: Ewelinie Gumiennej - Kierownikowi ref. ds. pozyskiwania funduszy zewnętrznych, Piotrowi Wędzikowskiemu - Inspektorowi ds. gospodarki komunalnej, Dorocie Kryszak- Specjaliście ds. ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa, Annie Błaszczyk - Skarbnikowi Gminy; Grzegorzowi Matkowskiemu - Sekretarzowi Gminy; Andrzejowi Kwiatkowskiemu - konserwatorowi oczyszczalni w Osówcu oraz Paulinie Szmyt - Podinsp. ds. gospodarki nieruchomościami, obronności i zarządzania kryzysowego i Piotrowi Bukowskiemu - Ref. ds. planowania i zagospodarowania przestrzennego, a także wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do osiągnięcia wspólnego celu.

Kanalizacja 2018

 Rewitalizacja-2017-baner

transmisja

Wybory 2018

Oferty pracy baner

 

Obrona Terytorialna 2017

WKU-Konin

nasza kasa

energa przerwy w energii

MapaGminy Geo System 

Swiatowid 2016

6krokow-logo

   PIERWSZA POMOC

    >>> ZOBACZ<<<

dopalacze

 

logo konik pl

 

Obywatel GOV PL Logo

Formularz logowania